Kraków rozpoczyna walkę z zakażeniem powietrza

Głównym z największych wyzwań w lwiej części miast w naszym kraju jest komunikacja. Nasze miasta nie są zaadaptowane do tak ogromnego natężenia ruchu, jaki został zapoczątkowany przez zwiększenie się liczby aut na naszych ulicach. Przez to właśnie główną z najbardziej istotnych inwestycji które powinno rozpocząć niemalże każde województwo jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Jezdnie i komunikacja miejska to priorytet, jaki da przestrzeń na to by zwiększyć zadowolenie krakowian a także poprawi integralność infrastruktury Krakowa.

Na tle okolicznych lokalizacji, inwestycje drogowe w Krakowie silnie się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie wypowiedzieli się za budową metra, ale zanim ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i drogi potrzeba włożyć sporo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
w pełni elektryczną linię autobusową – pierwszą w kraju,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w planach Kraków ma budowę przynajmniej kilkanaście nowoczesnych połączeń pomiędzy już wybudowanymi drogami i remonty istniejących tras autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Krakowianie remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dotarciu do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Warto zaś pamiętać, że bez remontów jakość dróg nie może się poprawić i by mieszkało się lepiej, trzeba wytrwałości.wybory Kraków 2014
Inwestycje w komunikacje to nie jedynie nowe drogi, jak również lepszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie lepsza i odporna. (jednym z takich wzorów może być ścieralna nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga jeszcze wielu remontów i nowych pomysłów, aby jeździło się po nim wygodnie. Nie tylko autem, ale też tramwajami. Mimo to da się zauważyć jasno, że całość jest na prostej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu zdecydowanie wygodnie i przyjemnie.

Comments are closed.