restauracja włoska Bianca w Krakowie

Wyjątkowa kuchnia włoska
Chcesz dobrze zjeść? Spośród szerokich opcji, jakie daje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, połączeń i spora porcja zdrowia.

Typowe włoskie przyprawy

Polakom włoska kuchnia, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i czasem z owocami morza. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to również takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne posiłki włoskie

Makarony to podstawa kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dodać do makaronu. włosi gotują Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne przyprawy, powodują, że pasty można jeść każdego dnia.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Dobra włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To również canelloni, gnocchi, piada i liczne desery – takich jak tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy pełnych aromatu serów- ricotty, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film

Comments are closed.