Zdrowa kobieta zdrowy seks

Stosunek płciowy w dojrzałym wieku
Przeciętna kobieta wstąpi w menopauzę blisko 50-tych urodzin, a symptomy nie ograniczają się do uderzeń gorąca oraz nocnych potów. Mniej znany problem suchości pochwy może wpływać na kobiety w wieku okołoporodowym oraz pomenopauzalnym w sypialni i poza nią, a wiele osób nie chce o tym rozmawiać z najbliższymi przyjaciółmi, a nawet lekarzem.

seks kobiety

W jaki sposób menopauza wpływa na seks?
Razem z utratą wilgotności kobiety są w stanie również doświadczyć:

•    przerzedzenia ścian waginy.
•    zmiany giętkości tkanki pochwy.

Kobiety te mogą potrzebować znacznie więcej czasu na podniecenie, a seks może stać się ciężki. Można to poprawić za pomocą przeróżnego rodzaju środków nawilżających, wskutek tego zachęca się do ich wykorzystywania w trakcie każdego spotkania seksualnego. Najporządniej omów te opcje ze swoim lekarzem, aby znaleźć perfekcyjne rozwiązanie dla Ciebie.

Potrzeba seksu w wieku dorosłym – co z nią?
Apetyt erotyczny może się pojawiać i zanikać – nie ma kanonu dla tego, jaki poziom pożądania jest zwyczajny. Nie jest to tak proste do oszacowania, jak częstotliwość seksu bądź orgazmu. Niskie pożądanie jest niezwykle częste u pań – nawet 40 procent może mieć z tym do czynienia oraz to dowolnym momencie swojego życia. Kwestie te mogą się różnić w zależności od wieku i nie ograniczają się do menopauzy. W rzeczywistości niektóre kobiety mogą czuć zwiększone pożądanie w okresie menopauzy, ponieważ czują się wyzwolone z menstruacji oraz zmartwień związanych z zajściem w ciążę. Nie ma na to reguły, ważne jest, żeby zrozumieć siebie oraz własne potrzeby jak najporządniej.

Comments are closed.